Trilye Restaurant

İlan Detayları

  • İlan ID: 2378

  • Eklenme Tarihi: 24 Eylül 2017

  • Görüntüleme: 172

Açıklama

2002 tarihinde kurulan Trilye Deniz Ürünleri Restoranı, sahipleri Süreyya Üzmez ve eşi Mahmure Üzmez tarafından işletilmektedir. Üzmez çiftinin misafirperverliği sayesinde, Trilye´ye ilk kez gittiğinizde bile kendinizi asla yabancı gibi hissetmeyeceksiniz. 

Gaziosmanpaşa semtinde bulunan Trilye Restoran, taş bina, sera ve yazlık bahçesiyle eski bir villada ağırlıyor konuklarını. Bahçesinde vişne, kayısı ve elma ağaçları bulunuyor. Bahçe özellikle güzel havalarda büyük ilgi görüyor. Kışları ise cam duvarlarıyla göz alan sera ve taş binada damak tadınızı renklendirebiliyorsunuz. Taş binanın duvarlarını Trilye ile ilgili basında yer almış haberler süslüyor. 

Akdeniz mutfağından oluşan menüde özellikle deniz kabukluları geniş yer tutuyor. Yemeğe önce soğuk başlangıçların bol seçeneği ile başlayabilirsiniz. Sonra salatalar, ara sıcaklar ve ardından tabi balıklar. Trilye menüsünün bir başka özelliği her zaman yeni bir meze ya da pişirme tekniğiyle karşılaşıyor olmanız. Menüde sadece Türk mutfağının lezzetleri bulunmuyor, birçok ülkenin tadı da burada yer alıyor. İspanya´nın paellası, Amerika´nın deniz kabukluları çorbası, Belçika´nın midye marinatası ve daha birçoğu? 

Uluslararası kabul gören ISO 22000 ve ISO 10002 belgeleri bulunan Trilye´de hijyen ve sanitasyona çok önem veriliyor. Dünyadaki en eski gastronomi derneği Chaine des Rotisseurs üyesi de olan Trilye Restoran´da moleküler gastronominin yenilikleri yakından takip ediliyor. 

Trilye, tanımlama yapmakta zorlanacağınız bir mekan. Deniz ürünleri ya da balık severlerin toplandığı bir kulüp mü, ev sahiplerinin konuklarını ağırladığı kendi evleri mi yoksa gurmesel tatlar içeren bir restoran mı? Çünkü, lezzetin ve sıcaklığın bu kadar yoğun yaşandığı ve birbirine karıştığı böyle bir mekana dünyanın başka bir yerinde rastlamak çok zor. Gelin bir kez ziyaret edin ve buna kendiniz karar verin.

Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler :

Yorumlar

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked. *

Başarı! Yorumun için teşekkürler. Yanıtınız için teşekkür ederiz.
Alanlardan birini boş bırakmış veya çok hızlı gönderiyor olabilirsiniz.