Burcu Gıda Konservecilik ve Salça Sanayi

1 of
Önceki Sonraki

İlan Detayları

  • İlan ID: 2420

  • Eklenme Tarihi: 24 Eylül 2017

  • Görüntüleme: 142

Açıklama

 Konserve ve hazır yemekte ?Lezzet Aşkı? sloganı ile 1982 yılında Edremit Körfezi´nin nadide ilçesi Burhaniye´de kurulan Burcu Gıda, Anadolu lezzetlerini modern teknolojiyle birleştirerek hızla büyüyen bir gıda firması haline gelmiştir. Yapılan yatırımlarla hem kapasitesini hem de ürün yelpazesini genişleterek sadece Türkiye pazarında değil, uluslararası pazarlarda da aranılan bir marka konumuna ulaşmıştır.

    Burcu Gıda, geleneksel ürünlerin yanı sıra dünya mutfaklarının ortak paydaşı olan lezzetleri de ürün yelpazesine katarak 450´yi aşkın ürün çeşidine sahip olmuştur. Burhaniye ve Körfezin verimli tarım arazilerinde kontrollü tarım ile yetişen zirai ürünler, üretime girmeden konusunda uzman mühendisler tarafından kontrolleri yapıldıktan sonra üretime alınmaktadır. Salça ve konserve üretiminde dünyanın lideri konumundaki üreticilerin de tercih ettiği son teknolojik imkânları sunan üretim hatlarında zirai ürünler, işlenerek tüketiciye kalitesiyle ve lezzetiyle dillerden düşmeyen özenle hazırlanmış ürünler haline dönüşmektedir. Burcu Gıda´nın en önemli ilkelerinden biri rengi, kokusu ve damak tadı ile sağlıklı, kaliteli, Türk Gıda Kodeksi´ne ve Türk standartlarına uygun ürünler üretmektir. Burcu, sektörün en güvenilir şirketleri arasında yer almayı hedef edinmiştir. İnsanın sağlıklı bir yaşam sürebilmesi, gelişimini sağlayabilmesi için beslenmenin ne kadar önemli olduğunu bilmektedir. Bu bilinç ile müşterilerine doğal besinlerle, sağlıklı, kaliteli ürünler sunmak için tüm faaliyetlerinde özen ve titizlilikle çalışmaktadır. Tüketicinin Burcu ürünlerinden aldığı tat, lezzet ve memnuniyete önem vermektedir.

    Burcu, Türkiye pazarında çeşitli şehirlerde konumlandırılmış bölge yöneticilikleri ve bayilikleri ile geniş bir dağıtım ağına sahipken, dış pazarda da Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ülkeleri, Asya, Afrika ülkeleri ve Orta Doğu ülkeleri ağırlıklı olmak üzere 58 ülkeye ihracat yapmaktadır. Ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve ülkemizi tüm dünyaya tanıtabilmek Burcu´nun en büyük amaçlarından biridir. Sosyal sorumluluk bilinci ile çevreye karşı duyarlı olmak ilkeleri arasındadır. Doğaya saygısı ve insan sağlığı için modern arıtma ve laboratuar tesislerine büyük yatırımlar yapmıştır. Teknolojiye önem vermekte olup, gıda sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmektedir. Tesislerinde çevreci makine donanımına sahiptir. Üretim faaliyeti sonucunda çıkan atıklar, modern arıtma tesisinde temizlenir ve çevreye zarar vermez. Üretim de kullanılan hammadde tarımsal nitelikli olduğu için herhangi bir atık kirlenme özelliği taşımaz. Turizm bölgesinde, ilçenin merkezinde bulunmasına rağmen çevreye en ufak bir rahatsızlık vermeden üretim yapmaktadır.

    Dünyanın en bol oksijenine, en temiz toprağına sahip Kaz Dağlarının eteklerindeki köylerde kontrollü tarımla yetiştirilen sebzeler, modern Burcu tesislerinde el değmeden hazırlanarak Türk ve Dünya Mutfaklarındaki yerini almaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler :

Yorumlar

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked. *

Başarı! Yorumun için teşekkürler. Yanıtınız için teşekkür ederiz.
Alanlardan birini boş bırakmış veya çok hızlı gönderiyor olabilirsiniz.